Чланови удружења
НАШ ТИМ
ЖИВКИЦА ЂОРЂЕВИЋ, председница Удружења
Педагошкиња са вишегодишњим искуством у образовном систему и у обукама наставника, ученика и родитеља. Посебно је анагажована у пружању подршке деци и младима у личном развоју и образовању. Дипломирала је педагогију на Филозофском факултету у Београду и завршила специјалистичке студије из школске педагогије на истом факултету. Током рада у образовном систему стекла је звање педагошког саветника. Велику подршку у личном развоју и раду пружиле су јој обуке из асертивне комуникације и обуке за овладавање техникама алтернативног решавања конфликата – медијација и преговарање. Обуке из РЕБТ-а оснажиле су је за индивидулани саветодавни рад. Са колегама и пријатељима основала је Удружење “Креативна педагогија” које промовише идеје слободног, подржавајућег, аутентичног, инклузивног и хуманог развоја деце и младих. Воли дружење, рад у тиму, дељење искуства с пријатељима и породицом.
СВЕТЛАНА СПАСИЋ, чланица Удружења
Педагошкиња са вишегодишњим искуством у образовном систему и обукама наставника, ученика и родитеља. Дипломирала је педагогију на Филозофском факултету у Београду и завршила специјалистичке студије из области Грађанског васпитања на Факултету организационих наука. Стекла је звање педагошког саветника. Велику подршку у личном развоју и саветодавном раду пружиле су јој обуке за овладавање техникама алтернативног решавања конфликата – медијација и преговарање и обуке из РЕБТ –а. Чланица је Образовног форума и годинама промовише активне методе у учењу /настави. Секретар је организације “Пријатељи деце – Пожаревац” и организатор и реализатор великог броја радионица за децу у циљу квалитетног провођења слободног времена. Љубав према путовањима успешно остварује кроз реализацију пројеката међународне сарадње “Ерасмус +” у својој школи и у оквиру Педагошког друштва Србије. Ауторка је “Бонтона “ инклузивне културе.
НАТАША БЕРИЋ, чланица Удружења
Професорка енглеског језика. Запослена у Пожаревачкој гимназији као наставник енглеског језика. Од 2003. године бави се обукама запослених у образовању као реализатор, а од 2010. године и као аутор акредитованих програма за стручно усавршавање. У оквиру програма „Аутономија наставника у настави страних језика“ представила је личну подршку наставницима за развијање аутономне, оригиналне и креативне наставе која доприноси развоју управо ових особина код ученика. Програм „Вредновање и праћење постигнућа ученика као компонента демократских односа у учионици“ синтетизао је њена искуства и знања стечена на летњој школи Савета Европе у Бад Вилдбаду 2015, као и у модулима Савета Европе за креирање садржаја и обуку наставника за компетенције за демократску културу 2015-16. Члан је удружења Пријатељи деце града Пожаревца. Воли путовања, архитектуру, књиге и уметничке галерије.
МАЈА ЈОВАНОВИЋ ГЛИГОРИЈЕВИЋ, чланица удружења
Професорка физике са вишегодишњим искуством у основном и средњем, гимназијском образовању. Студије је завршила на групи физика ПМФ-а Универзитета у Крагујевцу, а за успешан рад у образовно-васпитном систему стекла је звање педагошког саветника. Ауторка је великог броја угледних и огледних часова чији је циљ популаризација науке, пројектне наставе и указивање на потребе образовања за 21. век што се огледа у примени нових ИТ-а, СТЕМ – образовања и образовања за одрживи развој. Као водитељка је реализовала велики број обука и активно учествује у свим видовима стручног усавршавања. Има искуставо у раду ментора са приправницима, студентима и даровитим ученицима.
Богатим искуством у образовању и васпитању младих унапређује рад у Удружењу. Посебно је ангажована у програмима промовисања ненасилног решавања конфликата и оснаживања младих, колега и родитеља за заштиту од трговине људима. Младе оснажује и припрема за живот.
МИРЈАНА МИТРОВИЋ, чланица Удружења
Магистар је психологије са богатим искуством рада у образовном систему и на едукацији наставника.
Основна професионална интересовања везана су јој за дечју и развојну психологију. Радећи у образовању и ангажујући се у култури, бавила се подстицањем дечјег развоја, дечјег стваралаштва и стваралаштва за децу. Из тих области објавила је велики број стручних и научних радова.
Стално се усавршавала учешћем у различитим пројектима. Стечена знања користила је у едукацији и оснаживању деце и одраслих кроз реализацију бројних психолошлих радионица из области дечјих права, ненасилне комуникације, васпитања за мир и толеранцију, демократију и грађанско друштво и др., стимулишући тиме њихов али и свој индивидуални и друштвени развој.
Аутор је књиге Мама и тата полазе у школу – приручника за родитеље будућих првака.
Добитник је награда Др Борислав Стевановић за научни допринос у психологији и Живорад Жижа Васић за популаризацију савремене психологије. Воли читање, шетње, Калемегдан.
ДАНИЈЕЛА ФИЛИПОВИЋ, чланица Удружења
Наставница енглеског језика у основној школи увек у потрази за новим начинима предавања која укључују спој нових технологија и опипљиве креативности осмислила је програм за обуку наставника: “Развој комуникацијских вештина применом образовних технологија” који се као акредитовани реализује у Удружењу.
Као Мастер профессор енглеског језика и књижевности, са додатним едукацијама и богатим искутвом у раду са ученицима настоји да направи спој јаких основа традиције и иновативности који имају за циљ учење учења и потрагу за информацијама. Вечити је оптимиста у мотивацији ученика да пробуде глад за сазнањем и знањем.
Воли сликање, вајање, плетење, хеклање, шивење, ручни рад свих врста. Отворена је за људе, пријатељства, нове идеје. Упорна је и истрајна у остваривању циља. Воли тимски рад и увек је спремна да учи.
ИВАНА ПУТАНОВИЋ, чланица Удружења
Дипломирани је педагог са искуством у образовно – васпитном систему, у основној и средњој школи и предшколској установи.
Кроз различите обуке стручног усавршавања стицала је нова сазнања која је могла да примени у пракси. На тај начин је уносила промене и новине у свој рад. Посебан значај имале су конференције и радионице из области филозофије са децом и конференција о примени образовних технологија. Знања и искуства из наведених области сублимирана су у семинару “Развој комуникацијских вештина применом образовних технологија”, који је заједно са колегиницама осмислилa и реализовала.
Учешће на Летњој школи Песталоци програма заокружило је један период њеног рада и професионалног развоја, јер је прадстављала евалуацију досадашњег рада и увида у стручно усавршавање.
Тренутно је њено интересовање усмерено на осмишљавање и организацију активности за децу предшколског узраста и усавршавање васпитача кроз примену пројектног планирања.
ИВАНА ПАВЛОВИЋ, чланица Удружења
Наставница српског језика и књижевности са богатим искуством рада у образовном систему у основној школи и на обукама наставника. Студије је завршила на Филолошком факултету у Београду на катедри за Српску књижевност и језик. Богато искуство на усавршавању наставника и унапређивању рада школа подстакли су је да се ангажује на додатним програмима, тако да је водитељ у програму: Развој комуникацијских вештина применом образовних технологија.
Области у којима је посебно анагжована су: инклузија, диференцијација у настави и развоју социјалних вештина. Одлично функционише у тиму где се захтева креативност и оригиналност. Воли природу и дружење.
МИЛИЦА МИХАЈЛОВИЋ, чланица Удружења
Вршњачка едукаторка и медијаторка, ученица друштвено-језичког смера Пожаревачке гимназије и полазница Истраживачке станице Петница. Дописница је редакција Реч народа, Боом93 и Омладинског портала Yоутх Вибес и чланица Асоцијације локалних и независних медија Лоцал Пресс. Као чланица Удружења Креативна педагогија, учествовала је на обукама о вршњачкој медијацији и ненасиљу, асертивној комуникацији и трговини људима. Након обука је едуковала вршњаке кроз интерактивне радионице о стеченим вештиМнама у оквиру тимова. Креирала је садржаје за медије о активностима Удружења. Жели да се професионално бави новинарством, те неформално образовање кроз различите обуке користи да учи о свету око себе, како би стечено знање применила у писању и свакодневним ситуацијама и оснажила околину за посвећивање значајним друштвеним темама. Воли писање, конферансијерство, путовања, музику, а ужива у упознавању нових људи. Слободно време најчешће проводи дружећи се и гледајући емисије и филмове.
МИЛИЦА АНГЕЛОВСКИ, чланица Удружења
Милица Ангеловски, ученица четвртог разреда природно – математичког смера Пожаревачке гимназије и вршњачка едукаторка. Полазница семинара о трговини људима и о родној равноправности, односно, родно заснованом насиљу. Уз помоћ чланица Удружења Креативна педагогија, као вршњачка едукаторка је спроводила предавања о трговини људима у основним и средњим школама.
Воли животиње, путовања, музику, филмове, фотографију, графички дизајн и књиге. Своје слободно време проводи са породицом и пријатељима. Воли да излази, да се дружи и упознаје нове људе.
ДУБРАВКА ПАВЛОВИЋ, чланица Удружења
Као вишегодишња професорка разредне наставе у основној школи и ауторка уџбеника унапредила је рад Удружења учешћем у стварању и реализацији акредитованог програма: „Уџбеник у функцији развоја техника учења ученика и припремању за целоживотно учење“.
Дипломирала је на Учитељском факултету у Јагодини, Универзитета у Крагујевцу и током рада у образовању, стекла је звање педагошког саветника. Ауторка је уџбеника Од слова до енциклопедије – Буквар за први разред основне школе, Klett, Београд, 2007. Коаутор приручника: Приручник за учитеље уз уџбенички комплет Српски језик за први разред основне школе, Klett, Београд, 2007. Аутор радне свеске: Радна свеска уз Буквар Од слова до енциклопедије за први разред основне школе, Klett, Београд, 2013. Са колегама из своје школе основала је Удружење просветних радника Жабара, чији је председник. Чланови удружења су учествовали у реализацији пројеката Мрежа пријатеља инклузивног образовања: Изградња капацитета наставничких и родитељских удружења за заговарање и медијску промоцију вредности образовне инклузије – Центар за интерактивну педагогију (2014); Наставници – рефлексивни истраживачи инклузивне образовне праксе –ЦOП (2015). Поносна је на генерације својих ђака којима је била разредни старешина и на на своју децу, Ану и Саву.
КРИСТИНА МИЛОРАДОВИЋ,чланица Удружења
Kристина Милорадовић је матуранткиња друштвено-језичког смера у Пожаревачкој гимназији. Бави се волонтерским радом и активизмом већ 5 година. Вршњачка је едукаторка у областима као што су очување менталног здравља младих, пружање прве психолошке помоћи, родне равноправности и трговине људима. Завршила је обуку из вршњачке медијације. Активна је у раду Удружења грађана ”Свет речи” из Велике Плане и активни волонтер у “Пријатељима деце Србије”. Изабрана је за чланицу УНИЦЕФ-овог омладинског одбора за период 2023-2025. година. У слободно време воли да чита, пише, слика и бави се јахањем. У будућности планира да се бави дипломатијом.